İyi Yaşam Günlükleri Kadınlar İçin

KENDİNİZE VE SEVDİKLERİNİZE “İYİ YAŞAM ” HEDİYE EDİN. BESLENMEYİ ÖĞRETEN “ZAYIFLATAN AJANDA”

ebook

Öne Çıkanlar

Kitaptan bazı önemli konular

features

SINIRSIZ YEME ÖZGÜRLÜĞÜ


Sınırsız yesek ama hiç kalori almasak ve kilomuz artmasa ne güzel olurdu değil mi? Bu konuda size mucizeden bahsetmeyeceğim ama hoşunuza gidecek ipuçlarım var. Bir yiyeceğin kalorisini anlamak için tahminler yapabilirsiniz. Bunun için besine analitik gözle bakın, içindeki bileşenleri görmeye çalışın. Çünkü bileşenler kaloriyi etkiliyor.

features

HAİN SABOTAJCI KİM?


Danışanlarımı dinlerken kilo alma sebeplerine baktığımda da aynı durum ile karşılaşabiliyorum “aç olan mide değil duygular” olabiliyor. Peki bunu nasıl ayırt edebilirsiniz. Açlığınızın fiziksel ya da duygusal mı olduğuna karar vermek için İyi Yaşam Günlüğü’ndeki tablolar işinize yarayacaktır.

features

DEPRESYON VE KİLOLAR


Sonbaharda grip ve depresyon riski artıyor ama yediklerimizi değiştirerek bu mevsimi sevimli hale getirmek elimizde... Sonbahar deyince akla hüzün, soğuk, ayrılık, mutsuzluk geliyor. Ayrıca bu aylar grip, soğuk algınlığı gibi hastalıkların ve depresyona girme riskinin de en çok arttığı dönem. Depresyona iyi gelen besinleri ve ayrıntılı faydalarını İyi Yaşam Günlüğü 2016’da bulabilirsiniz.

features

SÜPER KADINLARA SÜPER YİYECEKLER


Kadınların erkeklere göre daha duygusal ama daha güçlü olduğunu düşünüyorum. Çünkü kadın çoğu zaman hem anne hem de ailenin birleştirici gücüdür, mutfağın reisi, çocuklarını ve hayat arkadaşını besleyendir. Erkeklerin fiziksel gücünün fazla olduğu doğru ama duygusal yönden güçlü olan kadının hayat zorluklarıyla baş ederken, bedenini güçlü tutması için beslenmesi önemli. Kadınlar için favori yiyeceklerimi İyi Yaşam Günlüğü 2016 Kadınlar için Ajanda da sizlerle paylaştım

Video

Afiyetle Diyet Video

Okuyucu Yorumları

Dilara Koçak bu kitabında günümüz dünyasının en önemli sorunlarından biri olan sağlıklı ve dengeli beslenme konusunu tam bir uzman gözüyle anlatıyor. Her okuyanın daha iyi ve sağlıklı bir yaşam için sonsuz yararlar edinmesini diliyor ve yeni kitabı dolayısıyla Dyt. Koçak’ı kutluyorum.

face

Prof. Dr. Tansu ÇİLLER

Sağlığımız bizler için çok önemlidir. Sağlıklı olmanın anahtarlarından biri de doğru beslenmektir. Bu konuda hangi yolu tercih etmemiz gerektiğini beslenme alışkanlıklarımız ve sevdiğimiz yiyeceklere göre sevgili Dilara Koçak bize çok güzel öğretti. Ufak tefek günlük seçimlerle karşı karşıya kaldığımızda bu kitabın sayfaları doğru kararlar almanızı sağlayacaktır. Bu kitapla bilginin ve emeğin beraberce müthiş sonuçlar doğurduğunu göreceksiniz. Tebrikler Dilara, tebrikler hemşerim seni kutluyoruz…

face

Yılmaz ULUSOY

Dilara Hanım önerileriyle yemek yeme alışkanlığımı değiştirerek daha sağlıklı beslenmeme yardımcı oldu. Bu kitabı okuyanların da aynı şekilde faydalanacağından eminim.

face

Fulya-Fatih TERİM

Dilara Koçak Hakkında

author

Dilara Koçak


Dilara Koçak 1994 yılında Hacettepe Ün. Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nden mezun oldu. 1996 yılında aynı üniversite de yüksek lisans eğitimini de tamamlayarak Uzman Diyetisyen ünvanını aldı. 2001 yılında İstanbul Üniversitesi Yönetici geliştirme programını, 2002 yılına Boğaziçi Etkili Sunum ve Konuşma Teknikleri programını tamamladı. Halen Bilgi Üniversitesi Betül Mardin ile Halkla İlişkiler Sertifika programına devam etmektedir.

1994- 1999 döneminde çeşitli hastanelerde klinik alanda ve yönetici olarak görev yaptıktan sonra 1999 -2004 yıllarında Vehbi Koç Vakfı Amerikan Hastanesi’nde Beslenme ve Diyet Bölümü Şefi olarak çalıştı, kendisi halen Amerikan Hastanesi Konsültan Diyetisyenidir.


2003 Ekim -2004 Şubat tarihleri arasında Amerika Birleşik Devletlerin’ de konusu ile ilgili gözlemler yaparak bu yöndeki tecrübelerini güçlendirdi.

2004 yılında kurduğu Mezura kliniğinde şirketlerin ve şirket çalışanlarının beslenmelerine yönelik danışmanlık ile Wellness ve iyi yaşam kavramını geliştirme konusunda Türkiye’de yeni bir sektör açmış olan Koçak, ekibi ile birlikte hem bireylere hem de kurumlara danışmanlık hizmeti veriyor. Mezura ekibi Türkiye deki birçok şirkete, yönetici ve işadamına beslenme danışmanlığı yapıyor.

2006 yılından beri her yıl yenilenen “ iyi yaşam günlüğü” çalışmalarının yazarı olan Dilara Koçak, Amerikan Diyetisyenler Derneği “kilo kontrol ve yönetimi” sertifikasına sahiptir. Koçak’ın “Dilara Koçak ile İyi Yaşam” 2007, Afiyetle Diyet isimli kitabı 2009, Afiyetle Diyet kitabı yenilenmiş 5. nci baskısı ve onun yol arkadaşı Afiyetle Diyet Tarifleri kitabı ise 2015 yılında okurlarıyla buluşmuştur.

2008 Yılında CNN Türk, 2010-2012 yılları arasında TRT, 2013 yılında Kanal D ekranlarına program hazırlayan ve sunan Dilara Koçak 2007 yılından beri Milliyet Gazetesi Sağlık yazarıdır aynı zamanda Hello, Women‘s Health ve CEO Life dergisinde düzenli yazılar yazmaya devam etmektedir.

Son Tweetler