İyi Yaşam Günlükleri Erkekler İçin

KENDİNİZE VE SEVDİKLERİNİZE “İYİ YAŞAM ” HEDİYE EDİN. BESLENMEYİ ÖĞRETEN “ZAYIFLATAN AJANDA”

ebook

Öne Çıkanlar

Kitaptan bazı önemli konular

features

ŞANSLI ERKEKLER


Genel olarak erkekler kilo verme programında kadınlara göre daha şanslıdır. Erkeklerin kaslı yapısı ve vücutlarındaki testesteron hormonu daha hızlı bir metabolizmaya sahip olmalarının sebebidir. Bu avantajlı durum sizi her zaman motive etmeli çünkü kadına göre sosyal yaşam koşulları da erkek için genelde daha iyi. Kadın hem ev hem iş eğer var ise çocuklara öncelik verirken erkekler biraz daha kendi yaşamlarında özgür olabiliyorlar. Bu konuda istisnalar tabii ki var ama asıl demek istediğim mazerete gerek yok.

features

BEKARLIK SULTANLIK MI?


Bu soru pek çok açıdan değerlendirilebilir ve tabii ki cevaplar kişiden kişiye değişir. Ben tahmin edeceğiniz üzere sağlık ve kilo açısından ele alacağım. Durum şu; evli insanlar daha sağlıklı ve uzun yaşıyor ama diğer bir gerçek ise evlilik erkeğe kilo aldırıyor. Sanki biraz çelişki var gibi değil mi? O zaman detaylara kitabımızda bakalım.

features

ERKEKLERE ÖZEL YİYECEKLER


Doğa aslında bir nevi doğal ecza deposu. Doğada yetişen her sebzenin, meyvenin vücuda iyi gelen bir yönü var. Yediğimiz pek çok besinin hastalıklarla ilişkisi, bilim insanlarınca tüm dünyada araştırılıyor. O nedenle de kanserden kalp sağlığına, üreme sağlığından bağışıklık sistemi hastalıklarına kadar pek çok konuda besinlerin tedaviye yardımcı olduğu belirtiliyor. Tabii hep dediğim gibi ölçüye her zaman dikkat etmek koşuluyla… Sağlık için faydaları olan erkeklere özel yiyecekler için İyi Yaşam Günlüğü’ne göz atın.

features

ERKEK MUHABBETİ VE ATIŞTIRMALIKLAR


Erkek danışanlarıma sorduğumda çoğunlukla maç seyrederken yağlı atıştırmalıklara hayır diyemediklerini söylüyorlar. Özellikle de bu listenin başında cips gibi yağlı besinler geliyor. Cipsi ise hamburger, patates kızartması izliyor. Ayrıca erkekler, en çok sevdiği tabağı “kocaman bir et tabağı” olarak tarif ediyor. Erkeklerin sevdiği besinler ve içerikleri İyi Yaşam Günlüğü 2016 Erkekler için Ajanda da…

Video

Afiyetle Diyet Video

Okuyucu Yorumları

Dilara Koçak bu kitabında günümüz dünyasının en önemli sorunlarından biri olan sağlıklı ve dengeli beslenme konusunu tam bir uzman gözüyle anlatıyor. Her okuyanın daha iyi ve sağlıklı bir yaşam için sonsuz yararlar edinmesini diliyor ve yeni kitabı dolayısıyla Dyt. Koçak’ı kutluyorum.

face

Prof. Dr. Tansu ÇİLLER

Sağlığımız bizler için çok önemlidir. Sağlıklı olmanın anahtarlarından biri de doğru beslenmektir. Bu konuda hangi yolu tercih etmemiz gerektiğini beslenme alışkanlıklarımız ve sevdiğimiz yiyeceklere göre sevgili Dilara Koçak bize çok güzel öğretti. Ufak tefek günlük seçimlerle karşı karşıya kaldığımızda bu kitabın sayfaları doğru kararlar almanızı sağlayacaktır. Bu kitapla bilginin ve emeğin beraberce müthiş sonuçlar doğurduğunu göreceksiniz. Tebrikler Dilara, tebrikler hemşerim seni kutluyoruz…

face

Yılmaz ULUSOY

Dilara Hanım önerileriyle yemek yeme alışkanlığımı değiştirerek daha sağlıklı beslenmeme yardımcı oldu. Bu kitabı okuyanların da aynı şekilde faydalanacağından eminim.

face

Fulya-Fatih TERİM

Dilara Koçak Hakkında

author

Dilara Koçak


Dilara Koçak 1994 yılında Hacettepe Ün. Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nden mezun oldu. 1996 yılında aynı üniversite de yüksek lisans eğitimini de tamamlayarak Uzman Diyetisyen ünvanını aldı. 2001 yılında İstanbul Üniversitesi Yönetici geliştirme programını, 2002 yılına Boğaziçi Etkili Sunum ve Konuşma Teknikleri programını tamamladı. Halen Bilgi Üniversitesi Betül Mardin ile Halkla İlişkiler Sertifika programına devam etmektedir.

1994- 1999 döneminde çeşitli hastanelerde klinik alanda ve yönetici olarak görev yaptıktan sonra 1999 -2004 yıllarında Vehbi Koç Vakfı Amerikan Hastanesi’nde Beslenme ve Diyet Bölümü Şefi olarak çalıştı, kendisi halen Amerikan Hastanesi Konsültan Diyetisyenidir.


2003 Ekim -2004 Şubat tarihleri arasında Amerika Birleşik Devletlerin’ de konusu ile ilgili gözlemler yaparak bu yöndeki tecrübelerini güçlendirdi.

2004 yılında kurduğu Mezura kliniğinde şirketlerin ve şirket çalışanlarının beslenmelerine yönelik danışmanlık ile Wellness ve iyi yaşam kavramını geliştirme konusunda Türkiye’de yeni bir sektör açmış olan Koçak, ekibi ile birlikte hem bireylere hem de kurumlara danışmanlık hizmeti veriyor. Mezura ekibi Türkiye deki birçok şirkete, yönetici ve işadamına beslenme danışmanlığı yapıyor.

2006 yılından beri her yıl yenilenen “ iyi yaşam günlüğü” çalışmalarının yazarı olan Dilara Koçak, Amerikan Diyetisyenler Derneği “kilo kontrol ve yönetimi” sertifikasına sahiptir. Koçak’ın “Dilara Koçak ile İyi Yaşam” 2007, Afiyetle Diyet isimli kitabı 2009, Afiyetle Diyet kitabı yenilenmiş 5. nci baskısı ve onun yol arkadaşı Afiyetle Diyet Tarifleri kitabı ise 2015 yılında okurlarıyla buluşmuştur.

2008 Yılında CNN Türk, 2010-2012 yılları arasında TRT, 2013 yılında Kanal D ekranlarına program hazırlayan ve sunan Dilara Koçak 2007 yılından beri Milliyet Gazetesi Sağlık yazarıdır aynı zamanda Hello, Women‘s Health ve CEO Life dergisinde düzenli yazılar yazmaya devam etmektedir.

Son Tweetler