Afiyetle Diyet

2009 yılında ilk baskısı yayımlanan Afiyetle Diyet kitabı genişletilmiş yeni baskısı ile alfa yayın evi tarafından yeniden okuyucularla buluştu.

ebook

Öne Çıkanlar

Kitaptan bazı önemli konular

features

KOLAY ÇÖZÜMLER


Ufak değişiklikleri başarmanız ve beslenme biçiminize kalıcı olarak yerleştirmeniz bile uzun vadede sağlığınıza çok büyük katkılar sağlar. Küçük değişikliklerle büyük şeyler başarabileceğinizi hatırlayın. Sizler için yazdığım Afiyetle Diyet kitabımın ‘’Kolay Çözümler’’ bölümünde hayatınız kolaylaşırken kilo vermeniz de hızlandıracak öneriler bulabilirsiniz.

features

KİLO VERMEYE NASIL HAZIRLANILIR?


Amaç bulma çalışmasından sonra kilo vermek için düşünce yapınıza bakalım. Amerikan Diyetisyenler Derneğinin uyguladığı Afiyetle Diyet kitabındaki bu test buna ne kadar hazır olduğunuzu ortaya koyacak. Ancak bu testten daha fazla yararlanabilmeniz için nasıl düşünmeniz gerektiği değil, şu anda düşündüğünüz şekilde yanıtlayın.

features

DOĞRU ORTAKLA KİLO VERMEK


Kilo verme programı boyunca biriyle ortaklık kurmak çok yardımcı olabilir. Doğru ortakla kilo vermek daha kolay ve motivasyon artırıcı olabilir. Siz de diyet ortağınızın size uygun olup olmadığını merak ediyorsanız Afiyetle Diyet kitabındaki ‘’En iyi ortak nasıl seçilebilir?’’ testini çözebilirsiniz.

features

VAZGEÇMEYİ NASIL ÖNLEYEBİLİRİZ?


İnce görünmek ve sağlıklı olmak isteyen herkes diyet yapmaya çalışıyor, ama diyet yapanların çoğu bir süre sonra diyet yapmaktan vazgeçiyor. Bunun nedeni genelde aç kalmak veya diyetlerin zorluğu olmuyor. Diyet yapmaktan vazgeçenler bazen sıkılıyor, bazen kilo kaybetme hızından memnun olmuyor, bazen de mahrumiyet duygusu yaşıyor. Bu gibi durumlarla nasıl başa çıkabileceğinizi merak ediyorsanız bu yazı tam size göre.

Video

Afiyetle Diyet Video

Okuyucu Yorumları

Dilara Koçak bu kitabında günümüz dünyasının en önemli sorunlarından biri olan sağlıklı ve dengeli beslenme konusunu tam bir uzman gözüyle anlatıyor. Her okuyanın daha iyi ve sağlıklı bir yaşam için sonsuz yararlar edinmesini diliyor ve yeni kitabı dolayısıyla Dyt. Koçak’ı kutluyorum.

face

Prof. Dr. Tansu ÇİLLER

Sağlığımız bizler için çok önemlidir. Sağlıklı olmanın anahtarlarından biri de doğru beslenmektir. Bu konuda hangi yolu tercih etmemiz gerektiğini beslenme alışkanlıklarımız ve sevdiğimiz yiyeceklere göre sevgili Dilara Koçak bize çok güzel öğretti. Ufak tefek günlük seçimlerle karşı karşıya kaldığımızda bu kitabın sayfaları doğru kararlar almanızı sağlayacaktır. Bu kitapla bilginin ve emeğin beraberce müthiş sonuçlar doğurduğunu göreceksiniz. Tebrikler Dilara, tebrikler hemşerim seni kutluyoruz…

face

Yılmaz ULUSOY

Dilara Hanım önerileriyle yemek yeme alışkanlığımı değiştirerek daha sağlıklı beslenmeme yardımcı oldu. Bu kitabı okuyanların da aynı şekilde faydalanacağından eminim.

face

Fulya-Fatih TERİM

Dilara Koçak Hakkında

author

Dilara Koçak


Dilara Koçak 1994 yılında Hacettepe Ün. Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nden mezun oldu. 1996 yılında aynı üniversite de yüksek lisans eğitimini de tamamlayarak Uzman Diyetisyen ünvanını aldı. 2001 yılında İstanbul Üniversitesi Yönetici geliştirme programını, 2002 yılına Boğaziçi Etkili Sunum ve Konuşma Teknikleri programını tamamladı. Halen Bilgi Üniversitesi Betül Mardin ile Halkla İlişkiler Sertifika programına devam etmektedir.

1994- 1999 döneminde çeşitli hastanelerde klinik alanda ve yönetici olarak görev yaptıktan sonra 1999 -2004 yıllarında Vehbi Koç Vakfı Amerikan Hastanesi’nde Beslenme ve Diyet Bölümü Şefi olarak çalıştı, kendisi halen Amerikan Hastanesi Konsültan Diyetisyenidir.


2003 Ekim -2004 Şubat tarihleri arasında Amerika Birleşik Devletlerin’ de konusu ile ilgili gözlemler yaparak bu yöndeki tecrübelerini güçlendirdi.

2004 yılında kurduğu Mezura kliniğinde şirketlerin ve şirket çalışanlarının beslenmelerine yönelik danışmanlık ile Wellness ve iyi yaşam kavramını geliştirme konusunda Türkiye’de yeni bir sektör açmış olan Koçak, ekibi ile birlikte hem bireylere hem de kurumlara danışmanlık hizmeti veriyor. Mezura ekibi Türkiye deki birçok şirkete, yönetici ve işadamına beslenme danışmanlığı yapıyor.

2006 yılından beri her yıl yenilenen “ iyi yaşam günlüğü” çalışmalarının yazarı olan Dilara Koçak, Amerikan Diyetisyenler Derneği “kilo kontrol ve yönetimi” sertifikasına sahiptir. Koçak’ın “Dilara Koçak ile İyi Yaşam” 2007, Afiyetle Diyet isimli kitabı 2009, Afiyetle Diyet kitabı yenilenmiş 5. nci baskısı ve onun yol arkadaşı Afiyetle Diyet Tarifleri kitabı ise 2015 yılında okurlarıyla buluşmuştur.

2008 Yılında CNN Türk, 2010-2012 yılları arasında TRT, 2013 yılında Kanal D ekranlarına program hazırlayan ve sunan Dilara Koçak 2007 yılından beri Milliyet Gazetesi Sağlık yazarıdır aynı zamanda Hello, Women‘s Health ve CEO Life dergisinde düzenli yazılar yazmaya devam etmektedir.

Son Tweetler